Perşembe, Ağustos 31, 2006

LONDRA


SUPERTRAMP'ı ve yıllarca solistliğini yapmış sayın ROGER HODGSON'u pek bir severim.Supertramp şarkılarını da Roger abimin yapmış olduğu solo albümleri de büyük keyifle dinlerim, kendimden geçerim.Bir şarkı hariç.

LONDON

Roger Hodgson'un Supertramp'tan ayrıldıktan sonra yaptığı belki ilk belki ikinci ( ay ben ne bileyim kaçıncı ) albümden, seksenli yıllarda tv.lerde, radyolarda sıkça yer alan şarkılardan biriydi. ( Alakasız( dır ) ama aklıma englishman in new york ve yeke yeke geldi )
OY İNGİLTEREM, KRALİÇEM, SİZ BAŞKASINIZ, ŞİMDİ LONDRA'DA OLMAK VARDI, AH NE ÇOK ÖZLEDİM, YALARIM, YUTARIM
tandanslı bu şarkı ve hatta LONDRA'nın ta kendisi bende bulantı yaratır o günlerden beri.İlkay beni ısrarla LONDRA'ya davet ediyor.

4 yorum:

vetfatos dedi ki...

ya o puldan var benim pul koleksiyonumda, hem de yüzlerce, bir ara geldiğinde gösteririm :)) beni de götürsene londra'ya :D

maslahatgüzar dedi ki...

e gidelim, sen pasaportunu yenile , uçak biletleri sudan ucuz ( sayılır ), vize işi bir tek sorun.sonra ver elini londra ( napacaz olum orada, şöyle güneşli bir yere gitseydik )

vetfatos dedi ki...

olur, maldiv adaları'na gidelim. yuppicik :))

gitarteli dedi ki...

bence LONDRA'ya gidin siz. klipteki gibi çimenler üstüne kurulu masada ingiliz çayı içersiniz....(aaah, ah! millette ne arkadaşlar var, nerelere davet ediyorlar. edinmedik ki zamanında yurt dışı çıkışlı bir arkadaş)